• Zelené oázy 2022

• Grantový program Zelené oázy podporuje aktívnych občanov v neziskových organizáciách, miestnych samosprávach, školských zariadeniach a centrách voľného času pri vytváraní, obnove alebo oživení ekologicky hodnotených lokalít a trás. Dôležitým cieľom programu je podpora spolupráce a partnerstiev na lokálnej úrovni medzi vyššie spomenutými subjektami. Program podporuje trvalú starostlivosť o enviromentálne lokality, ktoré slúžia širokej verejnosti, podporujú ochranu prírody a trvalú udržateľnosť.

Šestnásty ročník grantového programu Zelené oázy podporuje výsadbu stromoradí a alejí, ktoré prepájajú miesta a lokality, a symbolizujú medziľudskú spoluprácu, spolupatričnosť a priateľstvo.

"Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. v rámci programu Zelené oázy."