• KARNEVAL 2023

Obdobie fašiang oslávili žiaci 1. až 4. ročníka v tomto roku tradične - karnevalom. Celý deň 10. február (piatok) sa niesol v znamení masiek a dobrej nálady, ktorú umocňovala aj pestrá výzdoba pripravená zamestnancami našej školy. Karnevalový program obsahoval promenádu v maskách každého ročníka, súťaživé hry – jednotlivo za triedu i vo dvojiciach. Počas prestávky sa žiaci občerstvili koláčom a čajom, ktoré zabezpečila Rada rodičov školy. Žiaci si zatancovali na detské a moderné pesničky, vyskúšali si aj valčík. Po obede nasledovalo vyhodnotenie najkrajšej masky za každú triedu. Víťazi dostali odmeny – puzzle, autíčko, ceruzky, pastelky a lízanky. V závere sme si spoločne zatancovali a ochutnali sladkú odmenu (cukríky).

• Mixmaratón - 2.kolo

Dňa 2. 2. 2023 sme sa zúčastnili 2. kola v mixmaratóne. Keďže v termíne 2. kola súťaže už tradične máva Gymnázium Mikuláša Galandu Deň otvorených dverí, spája sa s touto súťažou aj tento deň v zmysle, že medzi jednotlivými časťami športového kola súťažiaci môžu nazbierať bonusové body a to tak, že na 5 stanovištiach plnia ešte úlohy pripravené pre hostí i súťažiacich. Úlohy boli zamerané na vedomosti v jednotlivých predmetoch podľa stanovíšť:

• OK v stolnom tenise

26.1. sa žiaci a žiačky zúčastnili okresného kola v stolnom tenise. Turnaj družstiev sa hral v hale stolného tenisu. Nakoniec prišli dve družstvá žiakov aj žiačok. V oboch kategóriách sa hrala jedna štvorhra a šesť dvojhier. Naši žiaci - Roba T., Bagceci D., Zaťko M. a Šarlina Š. hrali so Školskou Turčianske Teplice vyrovnané stretnutie. Za Teplice hrali trénovaní hráči, ale držali sme s nimi krok. Prehrali sme síce 5 : 2, ale chlapci hrali výborne. Skončili sme na druhom mieste. Gratulujem a chválim za super výkon. V kategórii žiačky boli za našu školu hrať - Kopecká N., Keliarová E., Keliarová R. a Lacková D. Dievčatá tiež držali krok s Tepličankami, ale prehrali 6 : 1, keď jeden bod získala jedným víťazstvom Kopecká N. Naše dievčatá skončili na druhom mieste. Gratulujeme.

• Mixmaratón - 1- kolo

Dňa 1.12. sa jedno družstvo našej školy zúčastnilo súťaže o najbystrejšiu mládež. Súťaž je určená pre žiakov ôsmych a deviatych ročníkov základných škôl. Jej cieľom bolo zmerať si sily a vedomosti v oblasti slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka, všeobecného prehľadu o Európskej únii a športových súťaží. Nás boli reprezentovať: Bagceci D., Roba T., Šarlinová A., Bodorovská T. a Zaťko M. 1. kolo bolo vedomostné a naši žiaci získali 70 bodov, čo im stačilo na pekné tretie miesto. Na druhom mieste sa umiestnila Školská 2 so 72 bodmi a na prvom mieste skončila ZŠ Hurbanova so ziskom 79 bodov. Gratulujeme našim súťažiacim a prajeme im ešte veľa zdaru v ďalších kolách.

Vážení rodičia!

oznamujeme Vám, že z dôvodu pretrvávania respiračných ochorení, bude vo štvrtok, 22.12.2022, udelené riaditeľkou školy riaditeľské voľno žiakom ZŠ Horná Štubňa. V tento deň nie je v prevádzke ani ŠKD a ŠJ.

Ďakujeme za pochopenie!

Od 23.12.2022 začínajú žiakom vianočné prázdniny, ktoré trvajú do 7.1.2023. Žiaci nastupujú do školy na prezenčné vyučovanie dňa 9. 1. 2023 (pondelok).

• OZNAM

Dňa 13. decembra 2022 nebude v prevádzke poobedná ŠKD ani školská jedáleň z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie. Vyučovanie na 1. aj 2. stupni bude končiť 4. vyučovacou hodinou t. j o 11:25 hod. Ďakujeme za pochopenie.

• Mikulášska besiedka

6.12. na 1. stupeň zavítal Mikuláš. Každá trieda si pre Mikuláša pripravila svoj program. Vypočul si krásne básničky a piesne, jeho pomocníci čerti pomaľovali deťom červené líčka na čierno. Pekný program bol ocenený balíčkami, z ktorých mali deti veľkú radosť.

• Poďakovanie

Základná škola Horná Štubňa ďakuje rodičom /pani S. Schmidtovej, p. M. Harkabuzovej, p. M. Bolčíkovej a p. A. Švancarovej / za zabezpečenie a výzdobu stromčekov, ktoré zdobia a tešia našich žiakov v obidvoch pavilónoch. Ďakujeme!

Vážení rodičia a žiaci,

oznamujeme Vám, že od 28. 11. 2022 bude obedná prestávka po 4. vyučovacej hodine t. j. od 11:25 do 11:55 hod.

Ďakujeme za pochopenie.

• Úcta k starším

Dňa 15. novembra 2022 žiaci 2. a 4. ročníka vystúpili so svojim programom v Centre sociálnych služieb Horný Turiec v Turčianskych Tepliciach. Program pozostával zo scénky o pranostikách, ktorej sa zhostili chlapci štvrtého ročníka. Dievčatá druhého ročníka priniesli starkým radosť svojim moderným tancom a niektorí žiaci z obidvoch ročníkoch vystúpili recitáciou básničiek o ročných obdobiach a kalendárnych mesiacoch. Náš program sme ukončili rozdaním pozdravov pre starkých, ktorým sa veľmi potešili. Boli sme milo prekvapení, keď sme zistili, že aj starkí majú pre nás pripravený program v podobe scénky o Kubovi, hrania na hudobné nástroje či spoločné spievanie ľudových piesní. Sprevádzala nás príjemná atmosféra plná lásky, porozumenia a radosti. ĎAKUJUEME za vzájomné obohacujúce stretnutie, za milé a vrúcne prijatie a pohostenie. Touto cestou sa chceme zároveň poďakovať Centru sociálnych

• Beseda o medveďovi hnedom

Zelená škola

9. 11. 2022 sme v našej škole opäť privítali pána lesníka Erika Hirschnera, ktorý tentokrát navštívil žiakov 2. stupňa: 5., 6. a 9. ročník. Témou besedy bol Medveď hnedý - jeho život, ochrana, dôležitosť, rozšírenie na Slovensku, ale aj problémy s premnožením.

• Hodina literatúry inak

26.10.2022 sa uskutočnila literárna exkurzia žiakov ôsmeho ročníka v neďalekých Mošovciach. Žiaci spoznali život a dielo Jána Kollára. Žiakov zaujal ľúbostný príbeh Jána a Fredriky. Okrem iného navštívili aj Múzeum remesiel a prešli sa historickým parkom, ktorý má rozlohu 16,5 ha. Hodnota parku je nadpriemerná, pretože tu rastie 55 druhov drevín, z toho 40 exotických. Myslím, že táto exkurzia žiakov zaujala. Väčšina z nich tu bola prvýkrát. V dnešnej dobe je veľmi dôležité budovať v žiakoch národné povedomie, kultúru a viesť ich k ľudovým tradíciám a zvykom, aby sa v budúcnosti nezabudlo na našich predkov a významných predstaviteľov.

Sobota 27. 4. 2024